Професійно-технічне училище №34 смт.Коропець

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [7]
Публічна інформація [1]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Звіт директора ПТУ №34 смт. Коропець за 2015-2016 г.р.

На протязі 2015-2016 навчального року колектив училища працював на виконання завдань поставлених в Законах України  «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», чинних законодавчих актах які регламентують

діяльність ПТНЗ, реалізуючи  державну політику по реформуванню професійно-технічної освіти, виходячи із економічних змін в суспільстві, сучасних вимог до соціального партнерства із замовленнями освітніх послуг з підготовки робітничих кадрів.

 Протягом навчального року училище працювало над проблемами: «Здійснення диференційованого підходу до навчання учнів, шляхи і методи підвищення професійної майстерності»; «Національно-патріотичне виховання особистості в умовах розвитку української державності».

  Навчально- виховний процес здійснювався у відповідності до Плану роботи училища на 2015-2016 навчальний рік, затвердженого педагогічною радою, на підставі затверджених навчальних планів, програм, штатного розпису та бюджетного кошторису. Протягом року двічі на місяць проводились інструктивно-методичні наради з питань нормативних актів , а також конкретизувалися навчально-виробничі та навчально-виховні завдання.

  Контроль навчально-виховного процесу здійснювався на підставі помісячних планів, з подальшим прийняттям управлінських рішень, які обговорювались на нарадах при директорові, засіданнях педагогічної ради,

інформація доводилась до відома колективу на інструктивно – методичних

нарадах.

   Формування державного замовлення проводилось на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2013року №363 «Про затвердження Порядку розміщення держаного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів».Керуючись постановою Кабінету Міністрів України №748 від 27серпня 2010 року «Про затвердження Порядку працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів, підготовка яких проводилася за державним замовленням» було укладено двосторонні договори на підготовку 78 осіб з підприємствами різної форми власності ,які розміщені на території Монастириського району та області.

План державного замовлення на підготовку кваліфікованих робітників на 2015рік скориговано на 77 чоловік. Контингент учнів  протягом 2015-2016 року становив 170 учнів.

  Вся робота колективу училища була підпорядкована головній меті: підготовці висококваліфікованих конкурентноспроможних робітників. Колектив  училища в цілому виконав поставлені завдання.

Сьогодення визначило три основні завдання для профтехосвіти на сучасному етапі:

  • забезпечення можливості реалізації конституційного  права на отримання професійної кваліфікації відповідно до покликання і здібностей учнів;
  • задоволення потреб економіки у кваліфікованих та конкурентноспроможних робітниках;
  • сприяння зайнятості населення у ринкових умовах.

   Підготовка кадрів за освітньо кваліфікаційними рівнями проводилась відповідно до вимог державних стандартів , в результаті чого успішно завершили навчання 67 учнів. Із загальної кількості випускників отримав дипломи з відзнакою 1 випускник : Штипуляк Віталій за професією «Оператор комп’ютерного набору; касир (в банку) .

 Протягом минулого навчального року працівники та учні училища у повному обсязі виконали програми з теоретичного та виробничого навчання,

Удосконалили матеріально-технічну базу кабінетів та лабораторій з кухарської справи  та кабінету «технології банківських операцій».

  Учні та працівники училища приймали участь в усіх творчих заходах НМЦ ПТО в Тернопільській області: олімпіадах, конкурсах фахової майстерності.   

В жовтні –листопаді місяці проводились внутріучилищні олімпіади із предметів загальноосвітньої підготовки, в яких взяли участь 126 учнів. Учні-переможці взяли участь у другому етапі де здобули такі призові місця:

  Другі місця з математики та історії (Гергелюк Мар’яна, Штипуляк Віталій);

  Третє місце з біології (Бадяк Роман).

Учні училища приймали участь у спортивних іграх серед учнів ПТНЗ, де вибороли перше місце з шахів.  

 У 2015-2016навчальному році атестувалися  3  педагогічних працівники. В результаті Куриляк М.В. підтвердила раніше присвоєну кваліфікаційну категорію « Спеціаліст вищої категорії», Піцьків З.Я., майстру в/н., встановлено 10 тарифний розряд, вихователю Довбенко О.З. встановлено кваліфікаційну категорію « Спеціаліст першої категорії».

Курси підвищення кваліфікації пройшли 8 педпрацівників, з них: 2 викладачі при Тернопільському ОКІППО, 5 при Львівському науково-практичному центрі АПН України, методист при НАПНУДВНЗ України.

 Протягом року проводились  моніторингові дослідження рівня навчальних досягнень учнів із загальноосвітніх та спец предметів. Матеріали за результатами контрольних робіт були узагальнені і обговорені на засіданні педагогічної ради, прийнято рекомендації щодо усунення недоліків, намічені заходи щодо підвищення результативності викладачів. Порівняльний аналіз дозволив визначити щляхи вдосконалення начально-виховного процесу.

 Адміністрацією училища постійно здійснювався контроль за веденням навчальної документації, дотримання графіку навчального процесу, виконання навчальних програм, виробничої   практики , за якістю проведення лабораторно- практичних робіт.

   За звітний період колектив працював над оновленням змісту , форм, методів та засобів навчання шляхом впровадження в навчально-виробничий процес сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, оновлення матеріально-технічної бази.

 Так протягом навчального року було придбано 4 витяжки на суму 6000грн.;

мікрохвильову піч на суму 1747 грн.; міксер – 1548 грн.; електром’ясорубку -1949 грн.; скибо різку -1999 грн. Всього за навчальний рік на спец рахунок поступило 72744 грн. зароблених коштів.

    Протягом червня-липня місяця  2016 року зроблені косметичні  ремонти  в начальному корпусі та гуртожитку. Використано коштів на суму 9 тис. гривень  бюджетних надходжень.

  Проводилась робота по залученню учнів до здорового способу життя. Вагомий  результат мали заходи з цього напрямку, які були проведені в цьому навчальному році:

-День здоров’я;

-Турнір з футболу;

-Турнір з волейболу та інші. До роботи в цьому напрямку залучалися учні з числа дітей-сиріт та учнів схильних до правопорушень.

  Профілактика девіантної поведінки учнів є одним з основних напрямів виховної роботи в училищі, що сприяє професійній і творчій самореалізації учнів, оволодінню знаннями, вмінню та навичкам здорового способу життя.

Сьогодні , коли здійснюються багатопланові пошуки шляхів модернізації системи профілактичної роботи серед неповнолітніх, об’єктивною стає потреба у розробці нетрадиційних підходів до визначення змісту, форм і методів виховної роботи.

    Адміністрація училища постійно працює над профілактикою правопорушень та злочинності серед учнівської молоді. В училищі ефективно працює рада профілактики правопорушень. Створено банк даних

дітей «групи ризику», які знаходяться на внутріучилищному контролі. На

засіданні ради  профілактики розглядаються  особові справи учнів з девіантною поведінкою, заслуховуються батьки учнів, визначаються першочергові та довготермінові спільні заходи по попередженню кризових та проблемних ситуацій.

  В училищі протягом року панувала атмосфера всебічного розвитку особистості, адже  навчально- виховний процес був тісно переплетений з виробничим навчанням та змістовним дозвіллям.

 Відповідно до плану роботи училища  проводяться політінформації, щотижневі виховні години .Особлива  увага приділяється попередженню правопорушень , вживанню алкогольних та наркотичних засобів, тютюнопаління, випадків травматизму на виробництві та в побуті. Під час цих заходів пропагується здоровий спосіб життя, орієнтований на задоволення культурних та загальнолюдських цінностей. Протягом року в училищі було проведено ряд загально училищних виховних заходів, а саме:

до Дня Українського козацтва-«Козацькому роду нема переводу»;

свято квітів – «Україна – єдина країна»;

благодійна акція- «Учні училища – воїнам АТО»;

відкрита виховна година – «Герої не вмирають»;

година спілкування – «Снід: подумай про майбутнє»;

Всеукраїнський тиждень права та місячник правових знань, а також інші виховні заходи традиційного характеру

 Виховна робота з учнями проводиться і в позаурочний час .Основна  увага приділяється залученню учнів до культурно-масової роботи, а саме: участь

у вокальних гуртках, спортивних секціях.

 Дирекцією училища планується і проводиться цілеспрямована робота з учнями соціально-незахищених категорій: з сиротами, дітьми з неповних сімей та багатодітних сімей, з малозабезпечених сімей. Своєчасно вирішуються питання їх фінансового забезпечення, надання матеріальної і моральної допомоги, організації оздоровлення та відпочинку дітей, задоволення естетичних потреб.

 Навчально-методична робота в училищі здійснюється під керівництвом

адміністрації училища відповідно до річного плану роботи педагогічного колективу і спрямована на підвищення рівня професійної майстерності, саморозвитку і творчого потенціалу викладачів, майстрів виробничого навчання та учнів.

  На засіданнях педагогічної ради підводилися підсумки навчально-виробничої та виховної роботи за навчальний рік, розглядався стан викладання біології та фізичної культури, обговорювався стан проведення олімпіад та результатів проведення директорських контрольних робіт, державних підсумкових атестацій та поетапних атестацій учнів. Протягом року в училищі проводились предметні та методичні тижні, конкурс професійної майстерності з професії «Кухар; кондитер».

 За минулий навчальний рік в училищі виплачені відпускні , крім допомоги на оздоровлення, відсутні заборгованості  за спожиті енергоносії і комунальні послуги. Училище в першому півріччі мало стабільне фінансово-економічне становище завдяки дотриманню у встановленому порядку обслуговування та використання бюджетних коштів. Забезпечувалося цільове та раціональне використання коштів загального та спеціального фондів бюджету. Дотримувалося споживання енергоносіїв у межах доведених лімітів.

 Протягом року дотримувались умови колективного договору.

   Виходячи з результатів навчально-виробничої та виховної роботи училища за рік, з вищезазначених нормативних документів про професійно-технічний навчальний заклад , враховуючи інтереси учнів і батьків, головними завданнями училища на новий начальний рік є:

- реалізація прав громадян на здобуття професійної освіти, робітничої  професії (п.І «Положення про організацію навчально-виробничого процесу в професійно-технічних навчальних закладах»);

- забезпечення соціального захисту учнів (ст..21 Закону України «Про загальну середню освіту»), створення безпечних умов навчання, соціально-психологічної реабілітації учнів, запобігання негативним проявам серед учнівської  молоді;

- забезпечення професійної освіти на принципах гуманістичної особистісно –зорієнтованої педагогіки, демократизму, спільної діяльності педагогічних працівників , учнів , батьків, колективів підприємств;

- виховання національно свідомого громадянина України;

- вдосконалення роботи органів учнівського самоврядування, збагачення та осучаснення навчально-матеріальної бази училища;

- поєднання  професійно-технічної та повної загальної середньої освіти;

- посилення роботи щодо профілактики та запобігання в учнівському середовищі негативних проявів, недопущення соціального сирітства.

Активно залучати до цієї роботи фахівців органів внутрішніх справ, органів охорони здоров’я, працівників культури та мистецтв, соціально-психологічних служб та практичних психологів.

 -особистісна орієнтація змісту освіти в проекції на розвиток творчих здібностей учнів, індивідуалізацію їх навчання з урахування інтересів і нахилів;

- впровадження та використання у навчально-виховному процесі новітніх технологій , розширення використання експериментальних педагогічних програм;

- стимулювання інтересу батьків до змін у сучасному освітньому просторі, створення атмосфери спільності інтересів педагогів і батьків, взаємо підтримки, взаємопроникнення партнерів у проблеми одне одного;

- формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів.

 

 

  

Категорія: Мої статті | Додав: Zoryana2013 (16.09.2016)
Переглядів: 449 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2024
    Безкоштовний хостинг uCoz